ΓΙΟΡΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ ΕΠΕΤΕΙΟ

Συγκινητική παράσταση έδωσαν οι μαθητές και οι μαθήτριες της Ε΄ και της Στ’ Τάξης για τον εορτασμό της εθνικής επετείου της 25ης Μαρτίου,φορώντας παραδοσιακές ενδυμασίες. Ιστορική αναδρομή στη ζωή γνωστών ηρώων και τραγούδια συνέθεσαν ένα πολύ διδακτικό και ενδιαφέρον έργο. Συγχαρητήρια στους μαθητές και στις εκπαιδευτικούς των τάξεων κ. Παναγιωτακοπούλου Αναστασία και Ραυτοπούλου Βασιλική, καθώς και στους εκπαιδευτικούς ειδικοτήτων κ. Μυρτώ Νικολοπούλου για την κατασκευή του σκηνικού, την μουσικό μας κ. Κατερίνα Τσολακίδου και στον θεατρολόγο μας κ. Χρήστο Βαγενά.

Ανήμερα της εθνικής επετείου, αντιπροσωπεία του Σχολείου με τον σημαιοφόρο και τους παραστάτες παρακολούθησαν την δοξολογία στον Ι.Ν.Υπαπαντής του Χριστού και στη συνέχεια συμμετείχαν στην κεντρική παρέλαση της πόλης.